preliminarni program

1. dan

28. studenoga 

 

2.dan

29.studenoga

 

3. dan

30. studenoga

 

 28. studenoga 2019

15:00 - 16:00 h

Akreditacije za sudjelovanje u otvaranju 5. sastanka hrvatske dijaspore u Južnoj Americi u CCK-u

Više informacija o CCK-u

16:00 - 18:00 h

SVEČANO OTVORENJE 5.SUSRETA HRVATSKE DIJASPORE JUŽNE AMERIKE

Mjesto: CCK, dvorana: Argentina

Službeno otvorenje sastanka.

Govor posebnih gostiju iz regije i Hrvatske.

Marcos Pejacšević, Duška Paravić, Zvonko Milas, Davor Ivo Stier, Zdravka Bušić, Nikolac Mažar, Claudio Avruj, Gustavo Rodolfo Zlauvinen, Pamela Malewicz, Vitomir Klasić, Mijo Marić, Robert Jakubek

INAUGURACIJA SAMO ZA PUBLIKU S POZIVNICOM 

Više informacija o CCK-u

18:00 h

Cocktail

Prijam za sve goste na sastanku u hall-u pored dvorane “Argentine” u CKK-u.

COCKTAIL SAMO ZA PUBLIKU S POZIVNICOM 

Više informacija o CCK-u

20:00 - 22:00 h

FESTIVAL HRVATSKOG FOLKLORA

Mjesto: CCK, dvorana: Argentina

Za program zadužene folklorne i glazbene skupine hrvatske dijaspore u Argentini.

  • Folklorni ansambl I tamburaši Jorgovan, Hrvatska udruga iz Dock Suda.
  • Proljeće: folklorna skupina Hrvatske mladeži iz Buenos Airesa.
  • Klapa BA, muška klapa. A capella pjevanje.
  • Ansambla folklorne skupine Zrinski iz San Justo, folkorna skupina Velebit iz Rosaria, folklorna grupa iz Mar del Plate, folkorni ansambl Maria Bistrica iz José C. Paza.
  • Klapa Valovi, ženska vokalna skupina. A capella pjevanje.
  • Tamburaški Orkestar i Hrvatski zbor Jadran, zajedno sa svim grupama: Šokačka Rapsodija (premijera u Argentini).

 

29. studenoga 2019

9:00 - 12:00 h

9:00 a 9:10 h  Pozdravna poruka predsjednice Republike Hrvatske gđe Kolinde Grabar-Kitarović

9:10 a 10:20 h  Paneli

IDENTITET I HRVATSKA KULTURA: 

9:10 a 10:20 h INSTITUCIONALIZACIJA I NJEZINA VRIJEDNOST

MODERATOR: Jelena Nadinic. SPEAKERS: Zvonko Milas, Mario Kriskovich, Vesna Matulić, Franjo Kurtovich, Eduardo Antonich, Patricia Avila Kujliš, Daniel Detelić, María Elena Cvitanić Mekjavić, Luis Avilés Uscocovich, Tomislav Correia-Deur.

GOSPODARSKI – TRGOVAČKI PANELI: 

9:10 a 10:20 h TRGOVINSKA RAZMJENA IZMEĐU HRVATSKE I JUŽNE AMERIKE. SUDIONICI I BUDUĆI IZAZOVI.

MODERATOR: Krešimir Jerković SPEAKERS: Zlatan Frohlich, Marcos Pejacsevich, Alen MatanićGustavo Glavinich, Alex Tudor, Luís Aviles Uscocovich

10:20 a 10:40 h Coffee break

10:40 a 12:00 h  Paneli

IDENTITET I HRVATSKA KULTURA:

10:40 a 12:00 h DRŽAVLJANSTVO I POVRATAK U HRVATSKU  

MODERATOR: Eduardo Antonich. SPEAKERS: Zvonko Milas, Davor Ivo Stier, Zdravka Bušić, Nikola Mažar,  Ivana Čuković Bagić, Robert Jakubek, Croatiana Orešković.

GOSPODARSKI – TRGOVAČKI PANELI:

10:40 a 11:00 h “Zašto ulagati u Hrvatsku, priče o uspjehu i prilike” 

Božica Lapić

11:00 a 12:00 h PITCH SESIJA S HRVATSKIM TVRKAMA   

Nicolás Rukavina

Sociokulturni paneli održat će se u dvorani “Amazonas” u hotelu “Panamericano”.

Gospodarski – trgovački paneli održat će se u dvorani “Río Colorado” u hotelu “Panamericano”.       

12:00 - 13:30 h

Pauza za ručak (nije uključen)

13:30 - 17:00 h

13:30 a 15:20 h  Paneli

IDENTITET I HRVATSKA KULTURA:

13:30 a 14:20 h  KOMUNIKACIJA

MODERATOR: Dubravka Sidonija Šuto. SPEAKERSJoža Vrljičak, Ivo Kujundžić, Cristian Šprljan, Alen Matanić

14:20 a 15:20 h PROGRAMI ZA MLADE

MODERATOR: Catalina Lonac. SPEAKERSVinko Sabljo, Croatiana Orešković, Ivan Soldo, Herman Spitzer, Mate Paden.

GOSPODARSKI – TRGOVAČKI PANELI:

14:00 a 14:30 h UGOVOR EUROPSKE UNIJE S MERCOSUR-OM. PREDNOSTI ZA SURADNJU

MODERATOR: TBC. SPEAKERS: Zlatan Frohlich, Marcos Pejacsevich

14:30 a 15:20 h PARTNERSTVO HRVATSKIH I JUŽNOAMERIČKIH TVRTKI 

MODERATOR: Mariano Buconic. SPEAKERS: Juan Cruz Catarineu, Daniel Nadinic, Jorge Kuljis

15:20 a 15:40 h Coffee break

15:40 a 17:00 h  Paneli

IDENTITET I HRVATSKA KULTURA:

15:40 a 17:00 h JEZIK I KULTURA

MODERATOR: Iva Vidić. SPEAKERS:  Alen Matanić, Mijo Marić, Mirjana Polić-Bobić, Ivana Franić, Maja Lukač-Stier, Vladimir Bermanec

GOSPODARSKI – TRGOVAČKI PANELI:

15:40 a 16:30 h TURISTIČKA INDUSTRIJA U HRVATSKOJ, PRILIKE ZA JUŽNOAMERIČKE AGENCIJE 

MODERATOR: Edi Šeparović. SPEAKERS: Carmen Abad, Dante Bicciu, Božica Lapić.

16:30 a 17:00 h TRGOVINSKO-POSLOVNA SURADNJA IZMEĐU ARGENTINE I HRVATSKE

SPEAKERS: Hrgetić Josip

Sociokulturni paneli održat će se u dvorani “Amazonas” u hotelu “Panamericano”.

Gospodarski – trgovački paneli održat će se u dvorani “Río Colorado” u hotelu “Panamericano”. 

 

17:00 - 18:00 h

Zaključci različitih radnih panel

Speakers: Marcos Pejacsevich, Duška Paravić

20:00 h

Gala večera/show

20:00 sati: Zakuska u “Los Jardines”/Hotel Panamericano
21:00 sati: Gala večera u dvorani “Gran Panamericano”/Hotel Panamericano

Dress Code: Smart casual

30. studenoga 2019

19:00 h

TRANSFER

Iz Hotela Panameričano do Hrvatskog doma u Buenos Airesu za sudjelovanje u Tečaju i Tango Šovu.

UKLJUČENO U KOTIZACIJI

20:00 - 21:00 h

TANGO-POČETNIČKI TECAJ

Satovi za početnike s učiteljima tanga

UKLJUČENO U KOTIZACIJI

21:00 h

TANGO SHOW

    • Tango show
    • Empanade i vino

UKLJUČENO U KOTIZACIJI

Od 28. do 30. studenoga 2019.

BUENOS AIRES   ARGENTINA

ARGENTINSKO-HRVATSKA

GOSPODARSKA KOMORA

Adresa: Lugones 4936 CABA (C1430EDV) Argentina 

info@camaracroata.org.ar